Skip to main content

Bezpieczny przewóz motocykla

  • Super User
  • Blog

Chociaż motocykl jest środkiem transportu umożliwiającym szybkie przemieszczenia się od punktu A do punktu B, i nie ukrywajmy - dającym dużo frajdy, to czasem istnieje konieczność przetransportowania maszyny w sposób inny niż na jej dwóch kołach. Dzieje się tak na przykład w przypadku wystąpienia awarii motoru, która uniemożliwia bezpieczne korzystanie z maszyny lub w ogóle spowodowała jej unieruchomienie. Także po zakończeniu sezonu, zwłaszcza późną jesienią i zimą ciężko sobie wyobrazić przemieszczanie się podobnym środkiem transportu.

 

Co robić jeśli będziemy zmuszeni do przetransportowania jednośladu z miejsca na miejsce?

Najlepszym z możliwych sposobów będzie oczywiście specjalnie przystosowany bus do transportu motocykli lub też specjalistyczna laweta, na której można umieścić i zabezpieczyć taką maszynę. Możliwy jest również transport motocykla w aucie dostawczym, na co dzień wykorzystywanym do innych celów. Taką usługę oferuje  Wypożyczalnia aut dostawczych Busimpuls z Wrocławia. Trzeba jednak w tym przypadku pomyśleć nad takim zabezpieczeniem motoru, żeby nie tylko "latał" po pojeździe zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów, ale również, żeby nie spowodować jego dalszych uszkodzeń. Najprostszym sposobem przewiezienia motoru w zwykłym dostawczaku będzie po prostu położenie go na płasko na powierzchni wyłożonej czymś miękkim, aby uniknąć zarysowań i obłożenie go z każdej strony jakimiś wypełniaczami, żeby zapobiec przesuwaniu się ładunku podczas jazdy. Motocykl powinien być też umiejscowiony w przestrzeni ładunkowej w taki sposób, żeby nie obciążał w znaczny sposób żadnej strony. Unikniemy dzięki temu problemu z przechylaniem się busa na stronę bardziej obciążoną a przez to zapewnimy kierowcy lepszy komfort jazdy i ogólnie zwiększymy bezpieczeństwo takiego transportu.

Stabilizatory

Jeśli chodzi o wypełniacze stabilizujące ładunek w miejscu to świetnie mogą sprawdzić się na przykład stare, zużyte opony, którymi obłożymy motor dookoła. Można też skorzystać ze specjalnych pasów mocujących ładunek o ile dysponujemy ich wystarczającą ilością.
W przypadku jeśli nie dysponujemy odpowiednim środkiem transportu z pewnością pomoże nam wypożyczalnia aut dostawczych zlokalizowana gdzieś w naszej miejscowości.

Wynajem busa to dobry pomysł

W wypożyczalni dość tanio wynajmiemy busa lub też inny samochód dostawczy dokładnie na tak długo jak będziemy potrzebować. Niektóre wypożyczalnie umożliwiają również wynajęcie sprzętu pomocnego w transporcie ładunku, jak na przykład wspomniane już wyżej specjalne pasy do mocowania ładunku. Być może nawet spotkacie gdzieś sprzęt dedykowany do przewożenia jednośladów, dzięki czemu oszczędzicie sobie całego mnóstwa kłopotów mogących wynikać z konieczności wykonania transportu takiego ładunku. W ostateczności do wykonania przewozu można też wynająć specjalistyczną firmę transportową, w ofercie której będą znajdowały się podobne usługi.

No thoughts on “Bezpieczny przewóz motocykla”

Zostaw komentarz

In reply to Some User