Jak ważne jest mycie Twojego motocykla?

  • Super User
  • Blog

Utrzymywanie swoich środków lokomocji w czystości jest obowiązkiem każdego właściciela. W naszym kraju ludzie niestety nie często przestrzegają tego typu zasad. Za naszą zachodnią granicą, a również i w Polsce możemy dostać mandat, jeżeli nasz samochód nie będzie wystarczająco czysty.

motocykl przed wjazdem na myjnię Uni-Plus

Czystość, a poczucie komfortu

Mycie motocykla również jest obowiązkiem jego właściciela. Warto jednak myć swój pojazd nie tylko z poczucia obowiązku, ale przede wszystkim dlatego, aby dobrze i długo nam służył. Przecież to sama przyjemność podróżować czystym środkiem transportu. Doskonale wiemy jak czujemy się w brudnych autobusach czy tramwajach albo pociągach. Na pewno taka podróż nie jest zbyt miła.

Przydomowe mycie motocykla

Przydomowe mycie motocykla zaspokoi potrzeby większości użytkowników. Na pewno warto zaopatrzyć się w specjalne środki czyszczące, które zakupimy w specjalistycznych sklepach. Nasze środki lokomocji wymagają szczególnej oprawy. Przecież dobrze nam służą. Każdego dnia zabierają nas w miejsca do których tylko chcemy dotrzeć.

Myjnia ręczna

Mycie motocykla na myjni również jest bardzo dobrym pomysłem. Warto przy okazji wizyty na stacji benzynowej umyć także swój środek lokomocji. Na pewno dzięki temu będzie nam się jeździło o wiele przyjemniej. "W sytuacji, gdy chcemy umć motocykl, lepszym wyborem może okazać się myjnia ręczna, gdyż staranniej umyjemy każdy zakamarek naszego pojazdu" - powiedział nam właściciel firmy: Uni-Plus Myjnia Samochodowa Ręczna; ul. Strzegomska 42 AC, , 53-611 Wrocław; Tel: 518 809 984. Miejsca takie jak Auto myjnia Uni-Plus, cieszą się u motocyklistów ogromną popularnością, gdyż ich właściciele oferują tylko profesjonalne środki czystości.

motocykl po wyjechaniu z myjni Uni-Plus

Obowiązki posiadacza pojazdu

Troska o swój własny środek lokomocji obejmuje również mycie, a nie tylko obowiązkowe opłaty OC, przegląd i zakup opon adekwatnych do pogody za oknem. Oczywiście zapłacenie za ubezpieczenie jest kwestią kluczową tak samo jak posiadanie ważnego przeglądu technicznego. Trudno też wyobrazić sobie jazdę w oponach nieodpowiednich do warunków na drodze.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Warto jednak pamiętać o zasadzie: jak cię widzą tak Cię piszą. Jeżeli będziemy jeździli brudnym motocyklem na pewno w oczach ludzi nie zapiszemy się jako osoba godna zaufania. Tego typu postawa może niekorzystnie odbić się na naszej przyszłości. Warto zatem zadbać o swój wizerunek, również w taki sposób, że zadbamy nie tylko o swój ubiór i fryzurę, ale także o czysty środek lokomocji, zawsze porządnie umyty.

Czysty motocykl - szczęśliwy motocykl

Im bardziej dbamy o nasze samochody i motocykle, tym dłużej i lepiej nam one będą służyć. Warto zatem postarać się i zadbać o swój pojazd. Pamiętajmy, aby myć nasz motocykl nie tylko przed jakąś wielką wyprawą, na której chcemy zaprezentować nasz pojazd, czysty i lśniący. Dbajmy także o nie każdego dnia.

Jak umyć motocykl?

No thoughts on “Jak ważne jest mycie Twojego motocykla?”

Leave your comment

In reply to Some User