Skip to main content

Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać kierowcą Ubera?

  • Super User
  • Blog

Z oferty Ubera Polacy korzystają coraz chętniej. Niektórzy traktują pracę kierowcy jako dodatek do podstawowej pensji, a inni jako pełnoetatowe zajęcie. Przewożąc ludzi, można nie tylko zarobić, ale poznać takie zakamarki miast o których wcześniej nie miało się pojęcia lub ciekawych ludzi. Jednak nie każdy może zostać kierowcą Ubera.

Podstawowe kwalifikacje, które trzeba posiadać, aby zostać kierowcą Ubera

Osoba chcąca rozpocząć pracę na stanowisku kierowcy Ubera w pierwszym kroku powinna wypełnić specjalną ankietę, którą można znaleźć na stronie internetowej firmy przewozowej. Na początku należy podać tylko imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Po wypełnieniu całej ankiety przyszły kierowca zostanie zaproszony na spotkanie informacyjne oraz zostanie poproszony o wysłanie szeregu dokumentów.
Oczywiście podstawą do zatrudnienia jest czynne prawo jazdy. Musi ono być wydane minimum rok wcześniej. Co za tym idzie, szukający zatrudnienia musi mieć ukończone 20 lat. Kolejnym potrzebnym dokumentem będzie dowód rejestracyjny posiadanego auta z ważnym przeglądem technicznym. Należy także posiadać ważne OC samochodu.
Niezbędne jest także wykonanie zdjęcia profilowego, które zostanie umieszczone w legitymacji kierowcy. Powinno być ono ostre, bez przez żadnych przedmiotów w tle. Zdjęcie powinno obejmować twarz szyję oraz górną część ramion. Nie może być to zdjęcie z prawa jazdy. Najlepiej zrobić je na białym tle.

Dodatkowo będą potrzebne dwa zaświadczenia:

  • o niekaralności - nie może być starsze niż 3 miesiące, 
  • lekarskie, które potwierdza brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów.

Więcej o wymaganiach dotyczących aplikacji na stanowisko kierowcy Ubera przeczytasz w artykule: Uber - wymagania samochodu. Jakie auto wybrać pod Uber?, na stronie onlygo.pl, która poszerza tę tematykę. 

Kolejne kroki po akceptacji dokumentów

Od kilku lat każdy, kto chce zostać kierowcą, musi posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą. Jeśli ktoś jej nie posiada bądź nie chce zakładać, może zarejestrować się za pomocą firm- partnerów.
Następnie kierowca musi uzyskać licencję Taxi. Wniosek można złożyć samemu lub liczyć na pomoc z firmy Uber.

Jaki samochód musi posiadać kierowca Ubera?

Dla firmy liczy się przede wszystkim renoma, estetyka samochodu oraz komfort i zadowolenie klientów. W związku z tym kierowca musi posiadać odpowiedni samochód, żeby móc przewozić pasażerów.
Przede wszystkim auto musi być zarejestrowane w Unii Europejskiej i co najmniej dla 5 osób. Pojazd musi mieć kierownicę po lewej stronie i 4/5 drzwi. Dodatkowo stan techniczny powinien być co najmniej dobry. Auto musi być ubezpieczone i mieć aktualny przegląd.
Ciekawe jest to, że rok produkcji samochodu, zależny jest od tego, w jakim mieście kierowca chce jeździć.

  • w Warszawie nie może być to auto wyprodukowane przed 2005 rokiem,
  • w Lublinie i Szczecinie model nie może być starszy od wyprodukowanych w 2007 roku,
  • w innych miastach, czyli np. w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu lub na Śląsku najstarsze jeżdżące auto mogło być wyprodukowane w 2001 roku.

No comments

Zostaw komentarz

In reply to Some User