Skip to main content

Kiedy złomowanie auta opłaca się bardziej niż sprzedaż?

  • Super User
  • Blog

Posiadanie auta najczęściej kojarzy się nam z komfortem wynikającym z wygodnego przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego. Niestety im pojazd mechaniczny jest starszy, tym coraz więcej mamy z nim problemów. Trzeba go coraz częściej naprawiać, co niesie ze sobą zazwyczaj niemałe wydatki finansowe. W którymś momencie, kiedy wóz już jest tak stary, że chcemy się go pozbyć, stajemy przed dylematem, czy usiłować go jeszcze sprzedać, czy nadaje się on już tylko do zezłomowania. Jeśli stan techniczny pojazdu umożliwia dalsze jego użytkowanie, możemy podjąć próbę jego spieniężenia. Natomiast w przeciwnym razie, najlepiej oddać go do przedsiębiorstwa, które zajmuje się złomowaniem starych samochodów. Wiadomo, że czasem jest to niełatwa decyzja, ponieważ do własnego wozu można się też przyzwyczaić i darzyć go sentymentem, ale jednak prędzej czy później należy się go pozbyć.

skup aut za gotówkę Przasnysz

Dlaczego warto pozbyć się starego samochodu?

Starego samochodu, warto pozbyć się ze względu na fakt, że pojazd, tak jak każdy inny sprzęt się zużywa i w końcu przestaje spełniać swoją rolę. Co prawda regularne przeglądy techniczne oraz dokonywane na bieżąco wszelkiego rodzaju naprawy mogą sprawić, iż swoim dwuśladem możemy się cieszyć nawet przez kilkadziesiąt lat, ale nie w nieskończoność. Na szczęście w Polsce funkcjonuje szereg firm, w których możemy sprzedać swój pojazd lub oddać do kasacji. Jeśli jesteś mieszkańcem województwa mazowieckiego, odwiedź skup aut w Mławie, który oferuje skup aut za gotówkę, proponując swoim klientom najwyższe możliwe ceny. Nieustanne reperowanie swojego pojazdu w którymś momencie staje się po prostu zbyt kosztowne.

Kiedy złomowanie jest bardziej opłacalne niż sprzedaż?

W sytuacji, kiedy auto nie nadaje się do użytku, kasacja aut jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jeśli nasz pojazd jest jeszcze stosunkowo młody i sprawny technicznie, możemy za niego otrzymać w miarę przyzwoitą kwotę pieniężną. Im jest starszy i bardziej wyeksploatowany, to jego wartość rynkowa zaczyna zbliżać się do ceny złomowej. Tak więc w takiej sytuacji nie ma się co narażać na dodatkowe koszty związane, chociażby w dawaniem ogłoszeń o sprzedaży lub też z ubezpieczeniem swojego dobra, tylko trzeba podjąć decyzję o kasacji auta.

Nie podejmujmy się samodzielnej rozbiórki auta!

Jest to nielegalny proceder, prawo zabrania przeciętnemu Kowalskiemu rozkładania auta na części. Mogą to czynić tylko uprawnione do tego podmioty. Równie bezsensownym pomysłem jest porzucenie wozu. Narażamy się wtedy na wysokie koszty jego holowania, a także karę z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, jeżeli polisa pozostawionego pojazdu nie została przedłużona w wymaganym terminie.

No comments

Zostaw komentarz

In reply to Some User