Na ratunek życia

  • Super User
  • Blog

Zdrowie - wartość bezcenna dla naszego codziennego egzystowania. Praca, wykonywanie obowiązków prywatnych czy rodzinnych, potrafią nadszarpnąć sporą część pokładów zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Na szczęście większość społeczeństwa potrafi funkcjonować naturalnie i nie staje przed dramatem ciężkiego i nieuleczalnego stanu zdrowia, choć niestety coraz częstsze są przypadki chorób różnych narządów, które dotykają coraz młodsze osoby, dają powód do niepokoju i obaw.

koncentrator tlenu

Trudne decyzje

Stan duchowy i emocjonalny osób dializowanych, oczekujących z nadzieją wiele lat na przeszczep nerki, nie jest na pewno komfortowy. Nie mówiąc już o kondycji fizycznej i normalnym funkcjonowaniu. Paradoksalnie, jedynym ratunkiem na życie jednej istoty ludzkiej jest śmierć drugiej. Podążając kolejnym krokiem paradoksu - wypadek motocyklowy może uratować czyjeś życie. Temat niezwykle trudny i wrażliwy, lecz jakże istotny. Transplantacja narządów, to dziedzina medycyny rozwijająca się ogromnym tempie. Efekty, które przynosi współcześnie zaskakują nawet najlepszych ekspertów i specjalistów. Wzrastająca świadomość społeczeństwa oraz edukacja. potrafią przynosić pozytywne efekty w postaci zrozumienia nadrzędnego sensu i celu przeszczepów, które ratują życie ludzkie.

przeszczep nerki

W tak trudnych momentach, w których staje najbliższa rodzina, której członek uległ śmiertelnemu wypadkowi, decyzja o przekazaniu narządów komuś innemu, wydaje się niezmiernie trudna. Dodatkowym utrudnieniem jest zapewne także krótki czas na jej podjęcie. Wiele przypadków potwierdzających podjęcie tejże decyzji, jest dowodem, że tendencja do podarowania nowego życia innym osobom wzrasta. To z pewnością efekt uświadamiania i odpowiednich kampanii edukacyjnych i informacyjnych. Bez wątpienia jednak, głównym czynnikiem jest dojrzałość i mądrość ludzka.

Inne możliwe problemy zdrowotne

Postęp medycyny potrafi przynieść ulgę w zdecydowanej większości przypadków chorobowych. Nie tylko tych ciężkich, ale lżejszych, które potrafią komplikować codzienne życie. Podczas, gdy postęp medycyny przynosi pozytywne rezultaty, postęp techniki, mimo udogodnień, posiada często wpływ negatywny, który odbija się niekorzystnie na stanie zdrowia. Przemysł, zanieczyszczający środowisko i atmosferę stał się zmorą dla naszego oddechu. Symbolem i znakiem czasu rozwoju gospodarczego wydaje się być koncentrator tlenu. Pośród zanieczyszczonej sfery życia, niezbędny do funkcjonowania jest czysty i nieskażony tlen.