Pasja motocyklistów

  • Super User
  • Blog

Są różne rodzaje aktywności, czasami sport kojarzy nam się jedynie z bieganiem, jazdą na rowerze, ćwiczeniem na siłowni lub wyjściem na basen. Horyzonty są jednak większe i należy je poszerzać. Niektórzy ludzie uwielbiają zastrzyk z adrenaliny, chodzi tutaj tylko i wyłącznie o naturalne źródła tego hormonu walki i ucieczki.

motocykl ze skupu motocykli w Pomorskim

Potrzeba adrenaliny

Ludzie mogą pasjonować się bardzo niebezpiecznymi zajęciami, które wzbudzają wiele emocji, podnoszą ciśnienie. Nawet, jeśli igra się z życiem - możemy czuć prawdziwą frajdę z tego co robimy. Właśnie dla takich osób powstały wyścigi motocyklowe. Ten sport jest bardzo popularny na całym świecie, największym szacunkiem oraz uznaniem cieszy się w oczach mężczyzn, ale nie brakuje też niewiast, które wsiadają na swoje dwa kółka, aby zmierzyć się z resztą populacji w wyścigu o puchar. Nie trzeba spełniać żadnych warunków, aby zostać posiadaczem motocykla. Wystarczy mieć nieco gotówki oraz zrobić prawo jazdy na motor. Z roku na rok przybywa fanów tej rozrywki. Coraz młodsze osoby dołączają do grup zrzeszających miłośników motorów. Te osoby mogą sprawdzić się w jednym z wielu wyścigów, które organizowane są na całym świecie.

Konkursy motocyklowe

Na pewno najpopularniejszym konkursem motoryzacyjnym, w którym biorą udział motocykliści ze swoim sprzętem jest Enduro. To wyścig wytrzymałościowy, chodzi o to, aby przetrwać wszystkie niedogodności w drodze do mety. Trasy liczą zazwyczaj do 300 kilometrów, są bardzo wyboiste, spotkać na nich możemy bardzo wiele przeszkód, błota oraz piasku, unikamy kontaktu z drzewami oraz z kamieniami. Jest to dość niebezpieczna trasa, biorą w niej udział motocykle o różnej pojemności silnika, nawet do 500 centymetrów sześciennych. Inne turnieje to na przykład wyścigi moto gp, to inaczej popularny Grand Prix. To wyścigi o klasie światowej, można je porównać do Formuły 1, tyle że pierwsze skrzypce grają zawsze motocykle. Organizowane są już prawie 70 lat, z roku na rok przybywa zainteresowanych, ale tylko najlepsi mogą wziąć w nich udział i mierzyć się z czasem, ze sprzętem oraz z własnymi słabościami.

Cross biorący udział w enduro

Przygotowanie motocykla

Ważne jest odpowiednie przygotowanie motocykla, należy sprawdzić, czy wszystkie części są sprawne, wytrzymałe. Nie mówiąc już o dokładnym przeglądzie, trzeba wadliwe części wymienić, aby zminimalizować ryzyko wypadku, awarii a czasem kolizji. Przygotować należy też ubiór, musimy zapewnić sobie ochronę kręgosłupa oraz głowy. Kask musi posiadać odpowiednie atesty, a kurtka musi pochodzi ze sprawdzonego i profesjonalnego źródła, nie ma miejsca na tanie podróbki, od których może zależeć nasze życie i zdrowie. Wypadki na takich wyścigach zdarzają się bardzo często, mimo tego, wiele osób decyduje się na udział w nich. W pewnym sensie jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów, ale fani motocykli uwielbiają czuć przypływ adrenaliny. Mistrzostwa odbywają się głównie na trzech kontynentach, jest to Azja, Ameryka Północna oraz Europa, relację z tych wyścigów można jednak śledzić na całym świecie, wygrany zyskuje globalną sławę i szacunek.

No thoughts on “Pasja motocyklistów”

Leave your comment

In reply to Some User