Skip to main content

Skup samochodów i motocykli w Poznaniu, czyli jak sprawnie sprzedać motocykl w Poznaniu

  • Super User
  • Blog

Motocykle to obiekt marzeń niejednego fana motoryzacji. Jednak czasem trzeba go sprzedać. Może być motywowane kiepską sytuacją finansową lub też zamiarem kupna nowego pojazdu. Tak czy siak warto wiedzieć, jak dokonać sprzedaży z korzyścią dla siebie. Na tym polu istnieje bowiem wiele pułapek, w które można wpaść. Poniższy artykuł wyjaśni, w jaki sposób przeprowadzić transakcję, by zmaksymalizować swój zysk.

Skup aut Poznań Zasada

Jak korzystnie sprzedać powypadkowy motocykl?

Łatwo popełnić tu błędy. Przede wszystkim niesprawny pojazd trzeba jakoś przetransportować. Niejeden nabywca prywatny spróbuje przerzucić koszty na wystawcę ogłoszenia. Ponadto będzie próbował uzyskać jak najniższą cenę, powołując się na, często wyolbrzymione, koszty naprawy. Dodatkowo wystawienie ogłoszenia oznacza długie czekanie na zainteresowanego. Znacznie korzystniejszą opcją w takim wypadku jest skup samochodów i motocykli w Poznaniu Zasada24.pl, który szanuje czas i budżet swoich klientów. Koszty transportu bierze on całkowicie na siebie. Ponadto nie zaniża stawki dla klienta. Nawet z poważnie uszkodzonego pojazdu można bowiem odzyskać cenne części lub surowce w procesie utylizacji. W związku z tym klientowi należy się rzetelnie obliczona i uczciwie przekazana kwota pieniędzy.

Czy to jedyne korzyści ze skorzystania z usług skupu?

Nie! To dopiero początek zalet. W rzetelnym skupie sprzedawca motocykla, bez względu na jego stan może odzyskać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, którego nie miał sposobności wykorzystać. Skupy nie oczekują także, że zainteresowani sprzedażą okażą kartę pojazdu i ubezpieczenie. Ponadto nie trzeba szukać skupu wyspecjalizowanego w danym modelu, marce czy nawet roczniku. Większość skupów bezproblemowo przyjmuje wszystkie przekazywane im pojazdy. Nie trzeba się więc martwić, jeśli pojazd jest bardzo niszowy, stary, uszkodzony lub spełnia jednocześnie wszystkie te warunki.

Sprzedaż motocykla w skupie aut

Jak zapewniane jest bezpieczeństwo transakcji?

Wiele osób obawia się oszustów. I słusznie, bowiem przy sprzedaży motocykla łatwo jest zostać oszukanym. Pojazd może trafić w ręce przestępców. Można otrzymać sumę mniejszą od umówionej lub w ogóle nie zobaczyć jakichkolwiek pieniędzy. Jednak w renomowanym skupie nie ma takiego ryzyka. Przede wszystkim ceniona firma ryzykowałaby w takiej sytuacji własnym imieniem i jego utratą. Po drugie przekazywanie pieniędzy w gotówce, na miejscu wyklucza możliwość oszustwa. Jeśli dana kwota widnieje w zapisach umowy kupna-sprzedaży, to zostanie co do grosza wypłacona klientowi. Ponadto pracownicy skupu dopełnią wszelkich formalności, by sprzedawca motocykla nie miał potem problemów. Wyrejestrują oni pojazd w stosownym wydziale komunikacji, a także zmienią dane właściciela.

2 comments

  • Skupy aut to zdecydowanie trafny wybór, gdy chcemy pozbyć się powypadkowego pojazdu. Mój motocykl ma się całkiem nieźle i nie planuję go sprzedawać, ale kiedyś "pozbyłem" się w skupie samochodów mojego starego Opla. Pamiętam, że cały proces sprzedaży przebiegł bardzo szybko i sprawnie, bez żadnych ukrytych informacji. Jeśli szukacie dobrego auto skupu w Gdyni, łapcię moją polecajkę - https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-gdynia, ja byłem zachwycony profesjonalizmem tego miejsca!

    Edited on piątek, 30 czerwiec 2023 11:23 by Filip.
  • Absolutnie zgadzam się z tym, że w dzisiejszych czasach warto zadbać o bezpieczeństwo sprzedaży. Niestety trafia się coraz więcej oszustów, którzy próbują wykorzystać nieuwagę sprzedającego na własną korzyść. Wydaje mi się, że taki skup aut to dobra opcja dla tych, którzy chcą mieć pewność, że cała transakcja będzie przebiegać w legalny sposób.

Zostaw komentarz

In reply to Some User