Skip to main content

Z jakimi wymaganiami wiąże się praca jako kierowa taxi?

  • Super User
  • Blog

Praca taksówkarza wiąże się nie tylko z atrakcyjnymi zarobkami, ale również i z możliwością wypełniania obowiązków zawodowych w nienormowanym czasie i zgodnie z elastycznym grafikiem. W tym przypadku zasady są proste – im więcej się pracuje, tym więcej się zarabia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się czy nie ukierunkować swojej kariery zawodowej w tą właśnie stronę. Jakie wymogi trzeba spełnić, by pracować jako taksówkarz?

Praca kierowcy z OnlyGo Gdynia

Czy taksówkarz musi pracować na własnej działalności gospodarczej?

Wszystkie korporacje taksówkarskie działają obecnie w systemie B2B. Co to oznacza w praktyce? Mianowice to, że taksówkarze pracują na własnej działalności gospodarczej. Jej najprostszą formą jest działalność jednoosobowa. Można ją założyć nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wypełnić specjalny formularz, który znaleźć można w Internecie. Konieczny będzie wówczas również wybór kodu Polskiej Klasyfikacji Działalności. Niezbędnym elementem zakładania JDG jest również wybór odpowiedniej formy opodatkowania. W przypadku taksówkarzy będzie to z reguły karta podatkowa. Pracując na własną rękę, należy jednak pamiętać o odprowadzaniu podatku i składek zdrowotnych. Jednak posiadanie własnej działalności gospodarczej nie zawsze jest konieczne. Zgodnie z informacjami, które znaleźć można na stronie Partner Uber, Bolt Gdynia. Biuro kierowców - zacznij pracę w Onlygo!, JDG jest zbędna jeśli podejmujemy współpracę z partnerem. Na takie rozwiązanie decyduje się współcześnie coraz więcej kierowców, którzy nie chcą zakładać własnej działalności.

Praca kierowcy Bolt, Uber z OnlyGo Gdynia

Jakie wymagania stawiane są przed kierowcą taksówki?

Kierowca taksówki powinien spełniać określone wymagania. Jednym z nich będzie z pewnością przedłożenie zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego zdolność do wykonywania takiego właśnie zawodu. W tym celu należy również wykonać badania psychologiczne. Niezbędnym dokumentem będzie aktualne zaświadczenie o niekaralności. Dodatkowo posiadany pojazd musi być również objęty licencją. Taka licencja TAXI wydawana jest z reguły przed stosowy urząd gminy i uprawnia do przewożenia osób na obszarze miasta czy gminy. Ważność dokumentu wynosi 15 lat, a koszt wydania licencji waha się w granicach od 200 do nawet 500 zł w zależności od wybranego miasta. Kierowcy, którzy chcą jeździć w firmie Bolt, muszą również spełnić dodatkowe wymagania. Można o nich przeczytać na stronie https://onlygo.pl/blog/jak-zostac-kierowca-taxi-praktyczne-wskazowki-i-aktualne-wymagania, gdzie zamieszczono również szereg przydatnych wskazówek, związanych z aplikacją na stanowisko kierowcy Bolt.

Gdzie szukać pracy jako taksówkarz?

Współcześnie zdecydowana większość taksówkarzy zatrudniana jest w korporacjach taksówkarskich lub też pracuje, wykorzystując aplikację Bolt lub Uber. Co ważne, jedna osoba może pracować jednocześnie w obu modelach, dzięki czemu liczba zleceń znacząco wzrasta. Do przeszłości odchodzi natomiast praca w zawodzie na własny rachunek, gdyż staje się ona po prostu nieopłacalna.

No comments

Zostaw komentarz

In reply to Some User