Pomoc na drogach Wrocławia

  • Super User
  • Blog

Wrocław, to stolica i największe miasto Dolnego Śląska. Należy do grupy największych i najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Wraz z rozwojem miasta następuje rozwój jego infrastruktury drogowej, której inne dolnośląskie miasta mogą tylko pozazdrościć. Rozwój miasta to nie tylko rozwój infrastruktury drogowej, przemysłowej, czy usługowej, ale to także wzrost liczby mieszkańców, a co za tym idzie wzrost liczby samochodów poruszających się po drogach Wrocławia. Niestety, ale ze wzrostem liczby pojazdów równocześnie wzrasta liczba kolizji drogowych oraz liczba utrudnień w ruchu wywołanych awariami pojazdów.

pomoc drogowa K-Hol Wrocław

O każdej porze dnia i nocy

W związku z tak dużą liczbą mieszkańców w mieście, jak i jego okolicy zaczęło działać wiele punktów pomocy drogowej. Na przykład pomoc drogowa K-Hol Wrocław świadczona jest w systemie 24 godzinnym przez siedem dni w tygodniu. Takie rozwiązanie sprawia, że dzwoniąc pod większość numerów pomocy drogowej zawsze znajdziemy kogoś gotowego pomóc naszemu pojazdowi i gotowego również do jego odwiezienia lawetą na wskazany parking lub do mechanika. Pomoc drogowa 24h, to przede wszystkim komfort i pewność, że w każdym momencie nie zostaniemy z zepsutym samochodem sami sobie.

Pomoc drogowa na miejscu

Część firm świadczących usługi pomocy drogowej posiada własne warsztaty, gdzie mechanicy w szybkim tempie są w stanie uporać się z powszechnymi awariami, a proste naprawy są w stanie wykonać na miejscu defektu pojazdu. Czasami zdarza się, że pojazd pomocy drogowej bywa wzywany do sytuacji, w których właściciel pojazdu zatrzasnął sobie kluczyki wewnątrz samochodu.

Zatrzaśnięcie w samochodzie

Wówczas rozwiązań jest kilka, bo typowa pomoc drogowa nie zawsze jest w takim wypadku w stanie pomóc. Pierwszym rozwiązaniem jest wezwanie specjalisty od otwierania samochodów. Być może jego działanie nie będzie do końca zgodne z prawem, ale pozwoli bez uszkodzenia pojazdu na odzyskanie kluczyków. Innym dobrym sposobem może stać się wybicie szyby, ale będzie ono kosztować jej wymianę. Ostatnie rozwiązanie, to przywiezienie drugiego kompletu kluczyków. Patrząc na działania pomocy drogowej w warunkach wielkiego miasta, jakim bez wątpienia jest Wrocław można zauważyć, że konkurencja wpłynęła na podniesienie poziomu świadczonych usług. Patrząc na rozwój motoryzacji można zauważyć, że wzrost zaawansowania poziomu elektroniki samochodowej wpływa na konieczność ciągłego podnoszenia kompetencji i kwalifikacji mechaników samochodowych oraz pracowników pomocy drogowej. Dziś nawet próba wciągnięcia samochodu na lawetę, czy jego odholowanie może stać się niemałym wyzwaniem.

pomoc drogowa K-hol

W sytuacji kolizji najważniejszym staje się, aby pojazd pomocy drogowej maksymalnie szybko dotarł na miejsce zdarzenia, dzięki czemu istnieje szybkie usunięcie pojazdu, który doznał defektu w wyniku kolizji. Podkreślić należy, że sprawne usunięcie pojazdu pozwala na szybkie udrożnienie jezdni i przywrócenie normalnego ruchu drogowego. Każda pomoc drogowa powinna posiadać lawetę, a także zespół mechaników, który pozwoli na szybkie usunięcie defektu pojazdu i przywrócenie jego pełnej sprawności umożliwiającej dalszą podróż.